HBA cup 2005

Celá událost byla zahájena v pátek 22.4.2005. Turnaj byl rozdělen na dvě části podle výkonnosti mužstev na skupinu A a B, hrálo se systémem každý s každým ve své skupině a to na 3×12 minut hrubého času. V B skupině byly tedy mužstva Kroměříže, Bratislavy, Pardubic a Slávie. Hned po úvodním ceremoniálu začaly první střetnutí a to týmů ze skupiny A. Zde mohli diváci, kteří si na boxlacross v Praze zvykli a v hojném počtu povzbuzovali, vidět první kvalitní střetnutí českých i cizích týmů.


Výsledky 1. dne:

Tj Malešice – Megamen Boston 7:8

Rebels – Vfk Berlin 14:2

LC Jižní město – Crease monkeys Europe 15:4

LCC Radotín – US team Philadelphia 11:2

 

Do druhého hracího dne se herně zapojilo i mužstvo Kroměříže a to utkáním s bratislavskými Tricksters. Hra byla po celou dobu vyrovnaná a až na proměňování šancí, které se dařilo více slovenským hráčům, měla spád. Kroměříž však prohrála 5:1. Jedinou branku Kroměříže vstřelil Martin Koubek. V dalším utkání Hanáci narazili již na papírově silnějšího soupeře z Pardubic, který ukázal svou sílu hned v začátcích utkání a kroměřížský tým paralyzoval několika proměněnými breakovými situacemi. Hanákům se nadále nedařila střelba a tak Pardubice zvítězily v poměru 5:1. Branku za Kroměříž dal Petr Kubeša. Do utkání s celkem Slávie, za který hrálo i pár reprezentantů, vstupovali Kroměřížané s uzamknutější a důslednější obranou, což se ukázalo klíčové již po první třetině, kdy dokázali udržet vyrovnaný stav 0:0. Po zbytek zápasu ale Hanáci nebyli schopni vstřelit ani jedinou branku. Slávie vyhrála 5:0.

Po skončení všech utkání v obou skupinách nastoupila tradičně reprezentace České republiky proti výběru světa. Utkání se neslo ve velmi bojovné náladě kde oba týmy předvedly, jak se dá krásně a jednoduše boxlacross hrát. Naše reprezentace zdolala výběr světa 12:3. Po utkání byl tzv. Galavečer lakrosu odstartovaný ohňostrojem, kde se mohli potkat hráči, trenéři i ostatní diváci s velkými osobnostmi boxlacrossu.

 

Další výsledky:

LC Pardubice – LC Slávia 7:6

Tj Malešice – Vfk Berlin 7:5

LC Jižní město – US team Philadelphia 12:2

LCC Radotín – Crease monkeys Europe 11:2

Rebels – Megamen Boston 8:6

US team Philadelphia – Crease monkeys Europe 11:2

Megamen Boston – Vfk Berlin 11:0

LCC Radotín – LC Jižní město 9:7

Rebels – Tj Malešice 7:3

 

V poslední den memoriálu byly na programu jednotlivá utkání o celkové umístění na turnaji. V boji o 11. místo se utkala Kroměříž proti Bratislavě. Slovenské mužstvo nastoupilo s ještě větším odhodláním vyhrát, než tomu bylo v předchozím dni. Nátlak Slováků se ještě Hanákům v první třetině dařil bořit, ale nestačily síly na dobře propracovaný systém hry a díky spoustě zahozeným šancím, které Kroměřížané měli, prohráli i poslední zápas 7:2. Za Kroměříž skórovali Jan Kotek a Martin Koubek.

Ve finále proti sobě nastoupily celky LC Jižní město a LCC Radotín, kde o trochu zkušenější Jižní město zdolalo domácí celek v poměru 5:4.

Turnaj zpestřila ukázka práce s mládeží místního klubu, který ukázal veřejnosti propracovaný systém, jak přilákat děti k tomuto sportu již od útlého věku a jak zaujmout a nadchnout i rodiče těchto malých hráčů a hráček. Děti předvedly v mužském a potom i v ženském podání ukázkové zápasy juniorů (juniorek) proti žákům (žákyň).

Konečné pořadí memoriálu Aleše Hřebenského:

1. LC Jižní Město

2. LCC Radotín

3. US team Philadelphia

4. Megamen Boston

5. TJ Malešice

6. Vfk Berlin

7. LC Pardubice

8. LC Slávia

9. Crease Monkeys Europe

10. LC Tricksters Bratislava

11. LK Kroměříž

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům LK Kroměříž na memoriálu a to Janu Dudákovi, Martinu Koubkovi, Lukáši Trubačovi, Marku Řihákovi, Jiřímu Dudákovi, Petrovi Kubešovi, Tomáši Hruškovi, Otu Růžičkovi, Tomáši Beránkovi, Jan Kotek, Pavlu Barváři a samozřejmě trenérovi mužstva Janu Hanákovi za reprezentaci mužstva na tak náročném turnaji. Také bych chtěl pozvat všechny občany na 1. Kroměřížský cup 2005, který bude na zimním stadioně 28. – 29. 5. 2005. Na turnaji se představí domácí celek, dále potom mužstva Bratislavy, Pardubic, Malešic a další. Srdečně tedy zveme všechny příznivce!

Tréninky

JARO - PODZIM

Čtvrtek
17:30 - 18:30 - děti a junioři
Pionýrská louka

 

Zimní tréninky

Čtvrtek 18:00 - 19:00 dětský tým
na ZŠ Zachar

Facebook
LKK v tisku