Muna

muna-1

………………………………………………………………. 

Informační časopis Brontosaurů Jeseník věnovaný MUNĚ .

Samostatné stránky o MUNĚ

Stránky taky o Muně   MUSKWA

………………………………………………………………………….

MUNA 21.2. – 23.2. 2014 

Přišel pátek a my se chystali na cestu na Munu. Do 17 hod v práci. Potom ještě trénink pro juniory a dospělé. Ještě že byl dobrý trénink a stál za to. Jinak by mně při přejezdu Červenohorského sedla, při té totálně neprůhledné mlze, bral čert že jsem se zdržel o dvě hodiny z odjezdem z Kroměříže. Navíc při jízdě krokem a svícením všech mlhovek se moc nedobíjela baterka a několikrát cestou do sedla problikli světla. Naštěstí nám to vyšlo a zvládli jsme přejet sedlo a na straně j Jeseníku se mlha již začala ztrácet a baterka v autě se začala opět nabíjet. Nakonec jsme v pořádku dorazili  na Munu 22:30. Už nás tam čekal Keny s Quidem z Prahy. Už bylo zatopeno. Něco jsme pojedli a nakonec poseděli do jedné v noci.

V sobotu jsme si trochu pospali. Dopoledne jsme vyrazili na procházku po areálu. Provést Kenyho s Quidem. Zašli jsme do protiletadlového krytu. Který jsme našli při vánočním pobytu, jen jsme si jej hned neprošli. Neměli jsme baterky. To jsme si tento víkend vynahradili. Děti to proběhli několikrát. Pak jsme pokračovali po naučné stezce. Z které jsme sešli okouknout spadlí strom na střechu objektu kamarádů Diskutérů. Potom nakoukli jak jde práce od ruky Foglarovcům.

Doma jsme se s Kenym vrhli na kontrolu matroše co jsme dostali z VUT Praha za odvoz. První jsme se vrhli na největší balík. Vylezl z toho velký stan. Ještě že máme tělocvičnu. Potom pár menších stanů. Pak jsem vše naskládal do nového šteláře. Večer jsem zkusil kolečkové běžky. Předělal jsem vázání a ještě v noci vyzkoušel zda to jede. Jede jen nevím kde to má volant.

Už jsme rozehráli Osadníky když zaklepala návštěva. Foglarovci dorazili. Nejvíce je nadchli kamna, která příjemně hřála. Pohostili jsme návštěvníky, poklábosili .

Ráno se děti vrhli na kolečkové běžky. Já s Kenym jsme proměřili budovu. V poklidu jsme poobědvali a po obědě  vyrazili domů. Přes nějaké cukání auta jako když přiškrtíš přívod paliva jsme dorazili na hranice Kroměříže. A kdo nás tam nečekal ………….policie 😉

FOTOgalerie

Muna 26.-28.10  2013

Na podzim roku 2013 konečně odpočinko výletový víkend. fotogalerie………

Prázdninová MUNA 2013

Na prázdniny jsme vyrazili na 14 dní směr Jeseníky. V plánu bylo hodně práce. Děti si chtěli užít lesa, pohybu po areálu s vysílačkama a stavby bunkru. Neplánovaně nás v průběhu těchto dní navštívili kamarádi s dětmi. Nikdo to nečekal, ale dá se říct že první pokusný tábor dětí letos proběhl.  fotogalerie……..

Video 

jak sem se musel pro projekt Muna naučit pracovat s motorovou pilou. Doposud sem si vystačil ze sekerou a ruční pilou 😉 video……

Muna 2013 práce za celý rok 

foto průřez dění v roce 2013. Za tento rok byl uskutečněno – kamna, okapy, mříže, vybavení kuchyně, zásoba dřeva atd….      fotogalerie………

Festival na MUNĚ I.ročník  září 2011

První ročník lesního festivalu na Muně. Největší projekt hnutí Brontosaurus Jeseník za malé pomoci dalších osadníků městečka.   fotogalerie……..

První mini brigádka na MUNĚ

Na jaře 2011 jsme vyrazili na první brigádičku na náš objekt. Dovezli jsme něco na posezení  a začali jsme plánovat jaké práce půjdou první na řadu….   fotogalerie…….

První návštěva na MUNĚ 

Koncem roku 2010 jsme vyrazili na průzkum areálu  MUNA, kdysi areál muničního skladu. Velký areál v lese kousek od města Jeseník. V lese rozesety objekty, propojené sítí asfaltových silniček. Celodenní výlet jsme věnovali hledání objektu pro náš klub. Chtěli jsme se zapojit do plánovaného vzniku městečka neziskových organizací.  Hlavní iniciátor projektu Brontosauři Jeseník získali objekty do svého vlastnictví od městečka Mikulovice u Jeseníka. A přišli s plánem založit městečko.

Na fotkách můžete zhlédnout naše putování areálem :  fotogalerie …….

Tréninky

JARO - PODZIM

Čtvrtek
17:30 - 18:30 - děti a junioři
Pionýrská louka

 

Zimní tréninky

Čtvrtek 18:00 - 19:00 dětský tým
na ZŠ Zachar

Facebook
LKK v tisku